10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimlerde milletin karşısına bambaşka bir AK Parti çıkacak

Güncel - Temmuz 26, 2019 9:05 am A A

Son dakika! AK Parti il başkanları buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki ilk seçimin planlandığı gibi 2023 haziranında yapılacağını vurgulayarak “Bu seçimlerde milletin karşısına bambaşka bir AK Parti çıkacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da İl Başkanları Toplantısı’nda konuşuyor. Konuşmasından satır başları:

Bundan sonraki ilk seçim 2023 haziranında yapılacak. Bu tarihe kadar her düzeyde kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz. İnşallah 4 yıl sonraki seçimlerde milletimizin karşısına, kurulduğu günkü heyecanı ile ve artık 22 yılı bulacak tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacağız. Mayası sağlam olunca hamdolsun ortaya çıkan kadro da inançlı, ahlaklı, birikimli, verimli, kaliteli oluyor. Bu parti, inşallah önümüzdeki çeyrek asırda da yarım asırda da ülkemize ve milletimize hizmet edecektir. AK Parti Türkiye’nin partisidir, birikimi Türkiye birikimidir.

“PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ HERKESE ULAŞIN”

Sizlerden hiç vakit kaybetmeden, şehirlerinize döner dönmez hemen 2001’den bugüne partimizde görev almış veya gönül vermiş her bir kardeşimize mutlaka ulaşmanızı istiyorum. Bu kardeşlerimizin gönüllerini almanızı, varsa dertleri, sıkıntıları, onlara çözüm aramanızı, daha önemlisi kendileriyle irtibatı kesmemenizi talep ediyorum.

Kapısını çalmadığımız hane, elini sıkmadığımız vatandaş, kalbine dokunmadığımız birey bizim değildir. Bu anlayışla vaktimizin büyük bir bölümünü bu hedefe ulaşmak için ayırmamız şarttır.

“MECALİ BULUNMAYAN BAYRAĞI DERHAL BIRAKMALI”

AK Parti sırça köşklerde siyaset yapan, halka tepeden bakan siyasetçilerin yeri değildir. Kendinde hamallığını üstlendiğimiz mukaddes yükü taşıma mecali bulamayan, kimseden ikaz beklemeden bayrağı derhal bir sonraki dava arkadaşına bırakmalıdır. Çünkü bu kadro dünyanın en ağır imtihanını veren kadrodur.

Türkiye’yi demokrasiden ekonomiye kadar her alanda kendi ayakları üzerinde duran gerçek anlamda bağımsız bir ülke haline getirmeye çalıştık.

Hiçbir zaman seçimlerde atıp tutup sonra bunun üzerine yatmadık, sözümüzü yutmadık, taahhütlerimizi inkar etmedik. Bakın şu anda hemen inkara başladılar. Verdikleri birçok söz, şu anda sanki verilmemiş gibi konuşmaya başladılar. Sanki kasada ne var ne yok bunları bilmiyormuş gibi konuşmaya başladılar. AK Partili Belediye Meclis Üyeleri bulunduğu bölgede denetimi en iyi şekilde yapacaktır. Demokrasinin gereği neyse AK Parti’nin mensupları görevlerini milletin hayrına olacak şekilde devam edecektir.

“ERBİL’DE GÖREVLİMİZİ ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLERİN TAMAMI YAKALANDI”

Amacımız Fırat’ın doğusunda bir güvenli bölge oluşturmaktır. Bunu başardığımızda Kandil diyer bir mesele kalmayacak. Erbil’de görevlimizi şehit eden teröristlerin tamamını yakaladı. Bu PKK denen çıban başını Irak’ın kuzeyinden kopartıp atmadıktan sonra saldırılar devam edecektir.

ABD ile güvenli bölge görüşmeleri sürüyor. Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava sistemleri konusunda ABD’nin aklıselim hareket edeceğini umuyorum. Rusya’dan aldığımız S-400’ler ülkemize gelmeye devam ediyor. Nisan 2020’de bu sistemleri aktif olarak kullanmaya başlayacağız.

“NE GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ”

F-35 projesinden dışlanma teklifleri başta olmak üzere bu konuda Türkiye’ye yöneltilecek hiçbir tehdidin ve yaptırımın ülkemizi güvenlik önceliklerini hayata geçirmekten alıkoyamayacağını buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Bu meselede Türkiye’ye daha fazla adaletsizlik yapılmamalı. Güvenlik ihtiyaçlarımız neyi gerektiriyorsa onu gerçekleştireceğiz. Kendi hava savunma sistemlerimizi ve yeni nesil savaş uçaklarımızı geliştirme konusundaki çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.

Fırat’ın doğusundaki terör koridorunu paramparça etmekte kararlıyız. Bölgedeki yabancı güçlere güvenerek bugün kabadayılık yapanlar ya toprağın altına girecek ya da zillete teslim olacak.

“ELİ BAĞLI DURMAYIZ”

F-35 vermiyor musunuz? Biz o konuda da yine tedbirlerimizi alırız ve başka yerlere döneriz. Bu konuda da çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Biz eli bağlı duramayız.

Doğu Akdeniz’de uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa o adımı atarız. Kıbrıs’ta biz sıradan bir ülke değiliz, garantörüz.

Güncel - 9:05 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.